Adam Rurański

with Brak komentarzy
Zespół ZAWIESZENIE I RAMA
Adam Rurański

 

 

Czym zajmowałeś się w zespole, za co byłeś odpowiedzialny i co udało ci się zrobić?

Do koła PolSl Racing dołączyłem bardzo późno, ponieważ dopiero przed 5 tym rokiem studiów, mając już doświadczenia w innych kołach naukowych. Po skończeniu studiów inżynierskich sądziłem, że ciężko będzie pogodzić pracę, studia zaoczne i inne hobbystyczne zajęcia, jednak zwróciwszy uwagę na szybko rozwijający się i ambitny zespół postanowiłem do niego dołączyć. Dzięki wcześniejszemu doświadczeniu zostałem konstruktorem w dziale zawieszenia gdzie odpowiedzialny byłem m.in. za projekt adaptacyjnych zwrotnic.

Jaką masz opinię na temat działania w kole, jak je wspominasz i co ci ono umożliwiło?

Uważam, że warto wykorzystywać każdą swoją wolną chwilę na aktywności i każda konstruktywna aktywność jest dobra, ale dlaczego akurat warto poświęcić swój czas na budowę bolidu w PolSl Racing? Odpowiedź jest prosta – ponieważ jest to jeden z najbardziej skomplikowanych i trudnych projektów studenckich o praktycznie nieskończonych horyzontach, więc tylko najbardziej zdeterminowani podołają temu wyzwaniu. To tyle w kwestii idei, natomiast jeżeli chodzi o pragmatyzm i profanium, to na pewno znajomości, przyjaźnie zawarte w kole są bezcenne oraz cały wspólny czas spędzony na wymianie doświadczeń i osiąganiu tych nawet najmniejszych sukcesów, przeżywanie satysfakcji z idei wcielanych wspólnymi siłami w życie są bezcenne.

Czy myślisz, że będzie to miało wpływ na twoją przyszłość (lub może już ma)?

W dobie powszechnego i rozprzestrzeniającego się braku ambicji, niezdecydowania życiowego oraz przyklasku próżnym postawom, warto mieć w swoim CV świadectwo potwierdzające ambicje oraz pracowitość. Przynależność do koła jest takim świadectwem, a dobrzy pracodawcy na pewno to docenią. Zdobyte doświadczenie jest zawsze przydatne (pomimo, że początkowo może się wydawać, że temat budowania bolidów jest niepraktyczny) i ma znaczący wpływ na przyszłość. Im wyższa energia potencjalna, tym większą energię kinetyczną można uzyskać.

Poleciłbyś innym zaangażowanie się w projekt Formuły Student?

Tak, ale tylko osobom zdecydowanym i zorientowanym na cel, reszta niech nie przeszkadza innym w pracy.

Sponsor

Gdzie teraz pracujesz i na jakim stanowisku”

W chwili obecnej pracuję jako koordynator projektów w dziale R&D w teamie Basic Development niemieckiej korporacji jednego z naszych sponsorów. Zajmujemy się przygotowaniem koncepcyjnych modeli 3D, optymalizujemy oraz analizujemy konstrukcję z wykorzystaniem analiz MES. Oprócz tego realizuję w tej chwili swój życiowy cel, czyli spełniam się jako konstruktor freelancer współpracujący z uczelniami, oraz firmami wykonując dla nich zlecenia. W wolnych chwilach również udzielam korepetycji z Podstaw Konstrukcji Maszyn.


Follow Aleksander Bilewski:

Latest posts from