Poznaj nasz zespół

Osoby zaangażowane w działalność SKN PolSl Racing są w większości pasjonatami motoryzacji i sportów samochodowych, które w projekcie realizują swoje zainteresowania. Samodzielny projekt budowy bolidu jednomiejscowego jest dla nas, studentów bezcennym doświadczeniem. Jak żadne inne przedsięwzięcie, pozwala wykrzesać z przyszłych inżynierów maksimum możliwości, dzięki czemu mamy świadomość jak będą wyglądać stojące przed nami w przyszłości wyzwania. Informacje pozyskane w trakcie toku studiów stają się jeszcze bardziej wartościowe, gdy można je zastosować w praktyce.

45

Członków Zespołu

8

Działów w Zespole

6

Wydziałów Politechniki

backgroundgrad

FORMULA STUDENT

Zawody polegają na zaprojektowaniu, zbudowaniu i rywalizowaniu bolidem na wzór pojazdów startujących w F1. Zespoły oceniane są na wielu polach. Oprócz konkurencji dynamicznych, punktowana jest również umiejętność tworzenia, efektywnego dobierania materiałów oraz prezentacji zarówno bolidu jak i pomysłu na biznes. Projektowanie CAD, analizy wytrzymałościowe MES oraz materiały kompozytowe, prepregi i konstrukcje monocoque to codzienność w Formule Student.

eRACING

Wykorzystując nasze doświadczenie w realizacji projektów budowy zaawansowanych pojazdów wyścigowych nie mogliśmy przejść obojętnie obok zdobywającego popularność rynku elektromobilności i innowacji. Podjęliśmy decyzję o zaprojektowaniu i zbudowaniu unikatowego motocykla o napędzie elektrycznym na potrzeby zawodów Smart Moto Challenge, oczywiście projekt zakończył się niesamowitym sukcesem, ale to jeszcze nie koniec…

SMART MOTO

CHALLENGE

Historia Smart Moto Challenge zaczęła się w 2012 roku, gdy Emilio Hernandez, pracownik naukowy ETSEIB oraz firma ELMOTO zdecycydowali się zorganizować pierwsze zawody w Barcelonie, inspirując się Formułą Student i potrzebą poszukiwania nowych rozwiązań w przemyśle pojazdów elektrycznych. Sprawiło to, że celem uczestników zawodów SMC jest nie tylko stworzenie najszybszego motocykla, ale również dobrego business planu i atrakcyjnie wyglądającego pojazdu.

sponsorzy

NASI SPONSORZY

sponsorzy
kontakt

KONTAKT

Lider zespołu

Karol Krzempek

+48 790 879 593

karol.krzempek@racing.polsl.pl


Lider ds. sponsoringu

Jakub Świętek

+48 531 611 889

jakub.swietek@racing.polsl.pl


Opiekun Naukowy

Mirosław Szczepanik

+48 32 237 21 77

miroslaw.szczepanik@polsl.pl

kontakt