POJAZDY

06

SW-02 „Quarado”

Moc:

96km

Pojemność:

599ccm

0-100km/h:

3,2s

Masa:

230kg

Jest to całkowicie nowy, udoskonalony bolid względem SW-01. Główne cele, które przyświecały podczas konstruowania SW-02, to przede wszystkim poprawa osiągów bolidu. W głównej mierze chcemy ją uzyskać poprzez redukcję masy pojazdu, ale również modyfikację jednostki napędowej i układu jezdnego. Wiążę się to ze zmianą koncepcji prawie wszystkich podzespołów naszego samochodu.

mc01

MC-01e „Elektra” 

Moc:

8kW

Akumulatory:

Li-ion 48V, 60Ah

0-100km/h:

5s

Masa:

120kg

MC-01e Elektra była odpowiedzią SKN PolSl Racing na trendy związane z rozwojem elektromobilności. Założeniem projektu było stworzenie motocykla crossowego z możliwością jego konwersji na wersję supermoto. W przeciągu czterech miesięcy udało się zbudować w pełni funkcjonalny, estetyczny jednoślad napędzany silnikiem elektrycznym. Pierwsze zawody, tj. Wrocław SmartMoto Challenge okazały się dla MC-01e „Elektra” niezwykle udane – zdobyła pierwsze miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej jak i klasyfikacji konkurencji dynamicznych w kategorii o mocy silnika do 8 kW. Zaawansowany system telemetrii i akwizycji danych, wyróżniony został nagrodą za najlepszy Smart System. 

mc01

SW-01

Moc:

75km

Pojemność:

599ccm

0-100km/h:

4,5s

Masa:

280kg

Pierwszym w pełni funkcjonalnym pojazdem SKN PolSl Racing był bolid wyścigowy SW-01. To ten samochód był spełnieniem marzeń pierwszego zespołu PolSl Racing o stworzeniu pojazdu Formula Student. Dzięki jego budowie zdobyliśmy bezcenne doświadczenie jak i wiedzę niezbędną do realizacji kolejnych ważnych projektów. Po raz pierwszy wziął udział w zawodach FS East na Węgrzech w 2016 r. Już wtedy bolid pokazał swój potencjał, zdobywając uznanie sędziów jako najlepszy debiut. W kolejnym roku, po wprowadzonych modyfikacjach, wziął udział w zawodach FSAE Italy oraz Formula Student Czech Republic. Zespół odniósł sukcesy w konkurencjach statycznych oraz bezbłędnie poradził sobie z najważniejszą konkurencją Formula Student, tj. Endurance.