PolSl Racing

PolSl Racing is a students scientific association at Silesian University of Technology in Gliwice. The team was established in 2013 at Faculty of Mechanical
Engineering, in The Institute of Computational Mechanics and Engineering.

PolSl Racing takes part in Formula Student Series, the biggest and most prestigious engineering competition for students in the world.


"The biggest danger for most of us is not that, we aim too high and don't reach the goal, but that we aim too low and reach it."

Michelangelo


PolSl Racing had been made by initiative of one man to allow students of Silesian University of Technology gain experience and knowledge in the international enviroment on the highest level.

Now there are over 50 members in our team. Students of different faculties joined to face competitors from all over the world .

Mission of Formula Student is to educate world-class engineers of tommorow in the motorsport enviroment.

Our main goal is to fulfil the mission of the competition and constant improvement to fight for the title of the best Formula Student team.

Patrons of the Team


Software through which we create our Project

Team

Members of our Team are student of different faculties of Silesian University of Technology


leader of suspension
Leader of Marketing & amp; Organization
The leader of the powertrain
technical leader
Electronics Leader


Impact attenuator
leader of suspension
Trolley lift car
Trolley lift car
suspension Wait


Leader of Marketing & amp; Organization
Contact with companies
Photographer


Cooling system
engine modifications
The leader of the powertrain
Exhaust system
selection engine


Fixing electronics
Telemetry and Communication
Electric bundle
Electronics Leader
Development of electrical equipment
Case managers

Honorable Member
Zespół ZAWIESZENIE I RAMA
Adam Rurański

 

 

Czym zajmowałeś się w zespole, za co byłeś odpowiedzialny i co udało ci się zrobić?

Do koła PolSl Racing dołączyłem bardzo późno, ponieważ dopiero przed 5 tym rokiem studiów, mając już doświadczenia w innych kołach naukowych. Po skończeniu studiów inżynierskich sądziłem, że ciężko będzie pogodzić pracę, studia zaoczne i inne hobbystyczne zajęcia, jednak zwróciwszy uwagę na szybko rozwijający się i ambitny zespół postanowiłem do niego dołączyć. Dzięki wcześniejszemu doświadczeniu zostałem konstruktorem w dziale zawieszenia gdzie odpowiedzialny byłem m.in. za projekt adaptacyjnych zwrotnic.

Jaką masz opinię na temat działania w kole, jak je wspominasz i co ci ono umożliwiło?

Uważam, że warto wykorzystywać każdą swoją wolną chwilę na aktywności i każda konstruktywna aktywność jest dobra, ale dlaczego akurat warto poświęcić swój czas na budowę bolidu w PolSl Racing? Odpowiedź jest prosta – ponieważ jest to jeden z najbardziej skomplikowanych i trudnych projektów studenckich o praktycznie nieskończonych horyzontach, więc tylko najbardziej zdeterminowani podołają temu wyzwaniu. To tyle w kwestii idei, natomiast jeżeli chodzi o pragmatyzm i profanium, to na pewno znajomości, przyjaźnie zawarte w kole są bezcenne oraz cały wspólny czas spędzony na wymianie doświadczeń i osiąganiu tych nawet najmniejszych sukcesów, przeżywanie satysfakcji z idei wcielanych wspólnymi siłami w życie są bezcenne.

Czy myślisz, że będzie to miało wpływ na twoją przyszłość (lub może już ma)?

W dobie powszechnego i rozprzestrzeniającego się braku ambicji, niezdecydowania życiowego oraz przyklasku próżnym postawom, warto mieć w swoim CV świadectwo potwierdzające ambicje oraz pracowitość. Przynależność do koła jest takim świadectwem, a dobrzy pracodawcy na pewno to docenią. Zdobyte doświadczenie jest zawsze przydatne (pomimo, że początkowo może się wydawać, że temat budowania bolidów jest niepraktyczny) i ma znaczący wpływ na przyszłość. Im wyższa energia potencjalna, tym większą energię kinetyczną można uzyskać.

Poleciłbyś innym zaangażowanie się w projekt Formuły Student?

Tak, ale tylko osobom zdecydowanym i zorientowanym na cel, reszta niech nie przeszkadza innym w pracy.

Sponsor

Gdzie teraz pracujesz i na jakim stanowisku”

W chwili obecnej pracuję jako koordynator projektów w dziale R&D w teamie Basic Development niemieckiej korporacji jednego z naszych sponsorów. Zajmujemy się przygotowaniem koncepcyjnych modeli 3D, optymalizujemy oraz analizujemy konstrukcję z wykorzystaniem analiz MES. Oprócz tego realizuję w tej chwili swój życiowy cel, czyli spełniam się jako konstruktor freelancer współpracujący z uczelniami, oraz firmami wykonując dla nich zlecenia. W wolnych chwilach również udzielam korepetycji z Podstaw Konstrukcji Maszyn.

Photographer

Konrad Żmuda

Basia Domagała

Mateusz Tomiczek

Łukasz Grabiszewski

Paweł Wieczorek

Marcin Kalinowski

Michał Zuziak

Adrian Strządała

Adam Rosiek

Adrian Kruk

Mateusz Oleksy

Hanna Wita

Monika Figula

Magdalena Bąk

Maciej Piskor

Tomasz Hura

Marcin Majzel

Sebastian Sławski

Mateusz Witczak,pl